Нова ракета ќе го брани руското небо: Објавената снимка од успешното лансирање испрати јасна порака на непријателите на Москва

На погонот во Шари- Шаган во Казакстан борбените одреди на против воздушните и против ракетните одбрани на Руските воздушно- козмички сили успешно изведоа уште едно тетирање  на новиот ракетен систем за протоввоздушна одбрана.

За време на тестовите за проектили, полковникот Павел Кузмин, портпарол на воздухопловните сили и воздухопловната команда на воздухопловните сили и единицата за противвоздушна одбрана, рече дека "новиот против-авионски систем ПРО, по серија тестови, сигурно ги потврди поставените карактеристики и успешно ја изврши задачата, постигнувајќи условна цел со дадената прецизност".

Системот за противвоздушна одбрана е вооружен со воздухопловните сили и е наменет за заштита од воздушни напади.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2019 - 13:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега