Нова лидерска средба во понеделник

Премиерот Зоран Заев упатил покани до лидерите на ВМРО ДПМНЕ, ДУи и Беса за лидерска средба во понеделник, потврдувата за тв 24 дел од поканетите.

Референдумот, прашањето за референдумот и составот на ДИК клучни теми.

Средбата ќе започне во 9 часот.

Неделава имаше две лидерски средби.

 

 

 

21.07.2018 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега