Нова цена на бензинот и дизелот во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика треба денеска да ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ.

РКЕ по најавената измена или нова методологија за цените на горивата, минатиот понеделник реши да ги намали цените, па така цената на „еуросупер 95“ е 69,50 денари за литар, „еуросупер 98“ е 72 денари за литар, а „еуродизелот“ се продава за 62,50 денари. Екстра лесното масло, се продава по цена од 52 денари, а овие цени се менуваат од полноќ.

 Малопродажната цена на мазутот М-1 НС сега е 35,118 денари. 

Останува да видиме дали не чека поскапување или поевтинување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.06.2019 - 08:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега