Нова цена на бензинот и дизелот во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела немаше никаква промена на цените, па така Еуросупер БС – 95 се точи за 68 денари за литар, 70 денари чини литар Еуросупер БС-98,  62,5 денари чини Еуродизел (Д-V), a 51,5 денари литар ЕЛ-1.

Цената на Мазутот М-1 НС се зголеми за 1.876 денари и се продава за 40, 424 денари по литар.

Останува утре да видиме дали ќе има намалување или зголемување на цените.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега