Нов закон за приватните агенции за вработување

 

Министерството за труд и социјална политика го изработи текстот на законот за приватни агенции за вработување. 

Сега, наместо два закона се нуди еден, со цел единствено регулирање на приватните агенции за вработување и надминување на постојните проблеми при имплементацијата на законите.

Целта е и заштита на вработените.

 

 

 

12.01.2018 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа