Нов смртен случај во семејството на Шабан Шаулиќ

Семејството Шаулиќ пред неколку дена доживеа уште една загуба. Имено, на вдовицата Гoрдана и почина нејзината мајка.

Мајката на Гордана беше болна, последните неколку месеци од животот ги помина во старечки дома каде што семејството и ја смести.

Поради смртинот случај за задушница на гробот на Шабан Шаулиќ дојде само неговиот син Михаило.

Тој, однел цвеќе, запалил свеќа и некое време се задржал на вечното почивалиште на неговиот татко.

Инаку, кралот на народната музиика Шабан Шаулиќ почина на 17 фебруари оваа година, како последица од сообраќајната несреќа која се случи во Германија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 16:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега