Нов раст на цената на нафтата

Цената на нафтата утрово повторно се зголеми, па така на лондонскиот пазар чинеше 114 долари за барел.

Ова е зголемување за околу 1 отсто во однос на вчерашниот ден, додека во претходните две недели цените беа блиску до рекордот, односно цената за барел беше 121 долар.

Од друга страна, криптовалутите повторно ја зголемуваат нивната вредноста, па така биткоинот се порасна за пет отсто и сега чини 20.873 долари.

21.06.2022 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега