Нов најлош ден во Шпанија, умреа 838 луѓе

Во последните 24 часа во Шпанија од последици на коронавирусот умреа 838 луѓе. Ова е новиот најлош ден од почетокот на епидемијата, потврди шпанското министерство за здравство.

Вкупниот број на мртви од вирусот ковид-19 во Шпанија сега е 6.528. Сепак, позитивно е тоа што брзината на ширење на заразата е драматично падната.

29.03.2020 - 13:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега