Нов начин да откриете бесплатен интернет во ваша близина

 

Фејсбук ја развива својата нова алатка „Пронајди ви-фи“ („Find WiFi“), која им овозможува на корисниците да лоцираат ви-фи хотспот преку апликацијата, низ светот.

Опцијата веќе е достапна во некои држави, според соопштението од Фејсбук. Компанијата открила дека дополнителната алатка им помогнала на патувачите и луѓето што ги користат своите телефони во области со слаба мрежна покриеност.

 

 

 

12.07.2017 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа