Нов инцидент во Скопје: Пукано од возило во движење


Вчера во 18.15 часот во СВР Скопје, А.Ќ. од Скопје пријавил дека во с.Страхојадица, општина Зелениково, додека бил во неговата штала, Н.К. од с.Зелениково од возило во движење пукал со огнено оружје кон шталата.


 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

29.02.2024 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега