Носете маски: Полицијата напиша 702 казни

 

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 702 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2020 - 11:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега