Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

 

 

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор, при што беше во целосен прекин, а повредени беа две лица.

 

 

 

13.02.2018 - 20:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа