Нормализиран сообраќајот во двата правци на патот Гостивар – Стража

Сообраќајот на патниот правец А2 Гостивар – Стража, кај каменоломите, е нормализиран во двата правци од 12:50 часот. Како што претходно информираа од АМСМ, сообраќајот на овој патен правец беше во прекин од 12:30 часот, поради сообраќајна несреќа.

 

28.09.2022 - 13:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега