Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш

 Сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш, кој беше во прекин од 18:00 часот е нормализиран во двата правци.

Како што информира Автомото сојузот на Македонија сообраќајот на овој патен правец беше во прекин поради минирање на патот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега