Полицијата ги фати на дело: Уловени девојки кои нелегално забавувале гости во „Ерди босс“

 

Македонската полиција вчера извршила контрола во угостителскиот објект „Ерди босс“ во село Желино, сопственост на 37 годишниот Ј.Ф.

Во „Ерди босс“, полицијата затекнала три албански државјанки од Кукс, кои биле ангажирани како пејачки, кои немале дозвола за работа, како и седум девојки од различни градови од Македонија кои нелегално работеле во кафаната.

 

27.06.2014 - 11:46
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега