ВИДЕО: Зошто плачеше португалскиот голман?

 

Голманот на Португалија Бето поради повреда мораше да го напушти теренот една минута пред крајот на натпреварот со Гана.

-Паднав директно на коската за време на една одбрана и навистина многу ме болеше. Очајно сакав да продолжам да играм и тоа се обидував да им го кажам на луѓето на клупата. Некогаш не си свесен каква е повредата, но гледајќи сега, селекторот за направи вистинската работа, изјави Бето.

27.06.2014 - 11:19
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега