"Нема пари но има големо срце" - погледнете што направи бездомник за настраданите од поплавите

Оваа вест од Хрватска дефинитивно ќе ви го стопли срцето. Една девојка на својот Твитер профил објави дека и се случило нешто неверојатно, што и ја вратило вербата во животот.

Таа сретнала бездомник кој пребарувал по своите џебови, а потоа ја запрашал дали има мобилен, за да испрати порака за загрозените од поплавите.

 

Секоја чест!

23.05.2014 - 09:32
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега