Висок функционер застрелан пред својот дом

Непознато лице синоќа го застрела и го рани директорот на Управата за дијаспора при црногорското Министерство за надворешни работи и евроинтеграции, Предраг Митровиќ.

Митровиќ бил нападнат пред неговата куќа во Подгорица и веднаш бил пренесен во Клиничкиот центар. Тој не се наоѓа во животна опасност.

Полицијата изврши увид на местото на инцидентот и трага по напаѓачот, пренесе МИА.

14.05.2014 - 16:11
Фото: 
А1.он
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега