ФОТО: Несреќа на патот - за малку ќе настрадаше заменик градоначалникот

Околу 15:20 на патот Свлјиг - Ниш кај местото наречено Разбиглава во судар меѓу возило со марка Форд и Тојота, со кој управувал заменик градоначалникот на Ниш повредени се возачот на Фордот и неговите сопруга и син. 

Според неофицијалните информации, несреќата се случила кога „фордот“ излизгла на патот, и директрно се судрил во Тојотата, со која управувал заменик градоначалникот на Ниш Љубовоје Славковиќ.

Според првичните информации возачот на Фордот има повреда на окото, додека совозачот и неговата сопруга имаат повреди на нозете. Со нив на задното седиште биле и две женски дечиња. И двете се здобиле со повреди и во моментов се наоѓаат на Децката интезивна клиника во Ниш.

Од полицијата потврдуваат дека во несреќата учетвувале две визла од кои во едното се наоѓал заменик градоначалникот.

 

09.05.2014 - 18:47
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега