Битола: Пронашол граната од Прва Светска војна

Во Битола на месноста „Сива Вода“, битолчанец пронашол стара неексплодирана граната калибар 75мм, која потекнува од Првата светска војна.

Истата е подигната од лице место од страна на пиротехничар од ДЗС за понатамошна постапка.

09.05.2014 - 12:23
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега