"Ајде да си играме надвор" - тинејџер силувал 10-годишно детенце

Уште еден ужас на Балканот. Тинејџер од Србија силувал 10-годишно детенце.

Според податоците на српскиот Курир, момченцето е во шок и има повреди на анусот. Случајот во полиција го пријавила  неговата мајка. Според податоците, 15-годишното момче го викнало детенцето да излезе надвор со него, а потоа го однело позади зградата во која живее и го силувало.

За кривичното дело силување казната е од 1 до 10 години затвор.

09.05.2014 - 11:52
Фото: 
Денешен
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега