ВМРО-ДПМНЕ води уште во три општини - еве кои се тие

Парламентарни избори

Општина Кичево - досега пребројани 27% од гласовите

ВМРО-ДПМНЕ 7.380

СДСМ 3.370

Кавадарци - досега обработени 40% од гласовите

ВМРО-ДПМНЕ 4.690

СДСМ 2.666

ГРОМ 1.389

Делчево 

ВМРО-ДПМНЕ 2.538

СДСМ 1.696

ВМРО-НП 511

ГРОМ 96

Алијанса за позитивна Македонија 29 

27.04.2014 - 21:29
Фото: 
МИА

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега