ВМРО-ДПМНЕ води во Прилеп

Според првичните резултати, во Прилеп ВМРО – ДПМНЕ има 7 000, а СДСМ 4 300 гласа по обработени 24 отсто од гласовите.

Во изборна единица во Гази Баба 247 гласа се за ВМРО-ДПМНЕ, 19 за СДСМ, 11 за Достоинство, 7 за ВМРО-Народна. Во Трпејца во Охрид 103 гласа се за ВМРО-ДПМНЕ, 73 за СДСМ. Во Илинден 2475 гласачи гласале за владејачката партија, 885 за СДСМ.

27.04.2014 - 20:29
Фото: 
вистина.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега