ХААРП: Оружје на САД за масовна контрола на умот - причина за нелогичното однесување на човекот на Балканот!

Една од причините зошто луѓето на Балканот се така раздразливи и зошто има толку многу криминал и корупција и нелогично човечко однесување...!!!

ХААРП се користи за Масовна Контрола на Умот!!!

ХААРП радио преносите се точно на иста фрекфенција како и човечкиот мозок кој како и целото тело функционира на фрекфенција од 6Hz до 8Hz. Всушност целата биосфера функционира на тие фрекфенции. 

ХААРП има способност да генерира радио фрекфенции до 435 МHz. Фрекфенции меѓу 400 до 450 МHz е прозор во човечката свест, затоа што нашата позадинска фрекфенција е всушност нашата подсвест. Таа фрекфенција која ја генерира ХААРП може да се користи за менување на она што ние го перцепираме како реалност. 

25.04.2014 - 18:44

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега