Неверојатен одзив во Прилеп до 13 часот

Дури 40% е одзивот на гласачите во Прилеп до 13 часот информираат од општинаската изборна комисија. Во споредба со 2009 тоа е значително зголемување на излезноста. Пред 5 години до 13 часот во Прилеп гласаа вкупно 28,99% од гласачите, или во апсолутна бројка 10.398 гласачи.

13.04.2014 - 13:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега