Повторно намален кредитниот рејтинг на Украина

Поради „ескалација“ на политичката криза во земјата меѓународната кредитна агенција „Мудис“ повторно го намали кредитниот рејтинг на Украина од Саа2 на Саа3.

Претходно „Мудис“ го намали кредитниот рејтинг на Украина кон крајот на јануари годинава.

05.04.2014 - 13:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега