Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди јужниот дел на Грција

Земјотрес со јачина од 5,6 степени по Рихтер го погоди јужниот дел на Грција, соопшти Институтот за геодинамика во Атина.

Нема информации за предизвикана материјална штета и жртви.

Епицентарот на потресот бил на 28 километри источно од островот Хидра и околу 89 километри јужно од Атина.

05.04.2014 - 10:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега