По Чиле силен земјотрес ги стресе и Соломонските острови

Силен земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтеровата скала ги погоди денеска Соломонските Острови, соопшти американскиот Геолошки институт.

Земјотресот се случил изутрината, на длабочина од 63 километри под површината на земјата, со епицентар на околу 30 километри западно од градот Киракира.

Засега нема извештаи за евентуални жртви, ниту за причинета материјална штета.

04.04.2014 - 15:10
Фото: 
денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега