ВИДЕО: Мал, невидлив и разорен - погледнете каков ѕвер од тенк направи Полска

Полските компании Обурн и БАЕ го претставија новиот невидлив тенк кој може да ги излаже непријателите, така што го менува својот облик со помош на новите технологии.

Тој има сензори кои му ја нивелираат температурата со средината во која се наоѓа, па така, пркатично е невидлив за ракетите кои имаат топлотна навигација.

Погледнете го овој ѕвер кој на пазарот ќе се појави за неколку години

02.04.2014 - 11:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега