Бишевац на листа и покрај противењето на Геровски

И покрај тоа што новинарот и уредник на Плусинфо, Бранко Геровски, неодамна во својата колумна напиша дека на овие избори не треба по втор пат да се направи грешката и екс-новинарите на А1 да бидат кандидирани за пратеници, СДСМ го направи спротивното.

Зоран Заев отиде контра новинарот близок до СДСМ и повторно го стави Сафет Бишевацц на листата кандидати во првата изборна единица.

Сеуште е неизвесна кандидатурата на Ленче Николовска во 4 изборна единица која беше дел од тимот најблиски соработници на Велија Рамковски.

23.03.2014 - 13:42
Фото: 
а1он

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега