ВИДЕО: Со клоци и боксови сменет директорот на националната телевизија

Членови на ултранационалистичката партија Слобода, упаднале во канцеларијата на директорот на националната украинска телевизија и со тупаници го присилија да потпише оставка.

 

Оваа шокантна одлука на ултранационалистите го потресе светот.

Погледнете го видеото:

18.03.2014 - 22:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега