Падна ждрепката- еве кој број ќе го имааат претседателските кандидати

Ѓорге Иванов е број 1, Стево Пендаровски број 3, Илјаз Халими број 2 а Зоран Поповски број 4. 

Државната изборна комисија спроведе ждрепка и го утврди редниот број на кандидатите за претседател. 

Овој број кандидатите ќе го имаат на галсачкото ливче на претсдеталските избори. 

17.03.2014 - 12:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега