ВИДЕО: Еве како се однесувал пилотот на малезискиот авион пред полетувањето

Снимката на CCTV прикажува како капетанот Захарие Ахмад Шах, пилот на Боингот 777 поминува низ осигурувањето на аеродромот во Куала Лумпур.

Потоа се појавува копилотот Фарик Хамид кого осигурувањето го проверува пред влезот во авионот.

Објавена е и сопругата на пилотот и трите деца како го напуштаат семејниот дом ден пред исчезнувањето на авионот.

Мистеријата околу исчезнувањето на малезискиот авион сеуште трае. Псоледните сомневања се дека се работи за киднапирање.

 

17.03.2014 - 11:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега