ФОТО: Ивана од Скопје прогласена за зимска убавица на Македонија

Во петокот вечер се претставија во клубот „Театро“, а беа и дел од Саемот за венчавки кој се одржа во хотелот Александар Палас каде учествуваа на неколку модни ревии и фотосесии за венчаници

Во „Театро“ победи Ивана Ѓеоргиевска од Скопје, прва придружничка беше Ана Марија Танеска исто така од Скопје, а втора Ангела Спасовска од Куманово, пишува Курир

Финалето ќе се одржи наредниот викенд, на 22 март во Куманово, во дискотеката „Лолипоп“, а вкупната победничка ќе ја претставува Македонија на еден од интернационалните избори за убавина или модели за кои Модното студио „Црнокрак“ поседува лиценци.

17.03.2014 - 10:34
Фото: 
Курир

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега