Марија Шерифовиќ ги навреди албанските претсатвници на Евровизија

Српската пејачка Марија Шерифовиќ која пред неколку години победи на Евросонг, сега се најде меѓу членовите на делегацијата на Србија на овогодинешниот „Евросонг“.

Марија најпрво ги навреди новинарите кои и поставија прашање кој ги облекол српските претставнички. Марија се свртела кон новинарите и рекла: - Погледнете се Вие како изгледате!, пишува српски Курир.

Марија не можела да одолее, а да не ги искоментира претставниците на Албанија Адријан Љуљѓурај и Бледар Сејк , па на Твитер напишала: - Кретену што се дереш?

најчитано сега