ВИДЕО: Роналдињо е новата музичка ѕвезда - еве како фудбалерот пее!

Фудбалерот на Бразил Роналдињо повеќепати најавуваше дека по завршувањето на фудбалската кариера ќе и се посвети на музиката, но овој пат тој се одлучи пред време да започне со пеењето.

Така, во соработка со групата Едсити, Роналдињо ја сними песната „Vai na fe“ („Оди со верба“).

За само неколку дена песната била прегледа околу 300.000 пати  на Јутјуб. 

Дали Роналдињо ќе биде успешен во музиката како што е во фудбалот останува времето да покаже.

27.01.2014 - 10:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега