Повторно се лета од аеродромот "Александар Велики"

Скопскиот аеродром Александар Велики е повторно отворен за сообраќај откако утрово повторно беше затворен за сообраќај поради густата магла која прави проблеми.

Околу 11 часот слета авионот на „Пегасус“ од Истанбул, во очекување се и планираните слетувања од  Виена и од Лондон, а во тек се активности за полетувања кон Истанбул, Виена и Тревизо.

 

17.01.2014 - 11:53

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега