„Гардијан“: Македонија една од дестинациите кои треба да се посетат во 2014

Британскиот весник „Гардијан“ ја смести Македонија во една од 40-те дестинации кои треба да се посетат ова лето.

Во краткиот опис на „Гардијан“, Македонија е опишана како земја со богата култура, историја и традиција, додавајќи дека „оваа мала земја“ од година во година станува се попривлечна туристичка дестинација. Гардијан потенцира дека оваа година финишира и проектот „Скопје 2014“ и ги препорачува убавините на Охридско Езеро.

07.01.2014 - 13:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега