Убиле свештеник па телото го оставиле во црква

Римокатолички свештеник по име Ерик Фред е пронајден мртов во црквата во која служел, по што се крена голема прашина, а полицијата започна истрага.

Според податоците од светските медиуми, телото било пронајдено околу 9 часот наутро. Сите кои го познаваат и работеле со него велат дека бил добра и топла личност, па засега нема никој осомничен за убиството.

Свештеникот во црквата каде е пронајден мртов служел последните три години, пренесе Си-Ен-Ен.

02.01.2014 - 13:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега