Нацртале кукасти крстови на вратата на џамија

На вратата на една џамија во Стокхолм се појавија кукасти крстови. Како што објавува шведската полиција, во моментот кога персоналот дошол на работа, забележале дека некој на вратата нацртал црни кукасти крстови.

На фотографијата која осамна на Твитер се забележува декана вратата има осум кукасти крстови.

02.01.2014 - 12:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега