Почина актер од "Вовед во анатомија"

Американскиот актер Џејмс Авери кој се прослави со улогата на Филип Бенкс во серијата Принцот од Бел Ер почина на 65- годишна возраст од компликации по неодамнешната операција на срцето.

Џејмс Авери играше  и во сериите Вовед во анатомија, Законот на Хари, Ѕвездени патеки и редица други филмови.

Холивуд жали за познатиот актер.

02.01.2014 - 10:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега