Малолетни деликвенти: Браќа од 9 и 10 години имаат 150 кривични пријави!

Верувале или не, две деца од Нови Сад само за оваа година си заработиле 150 кривични пријави. Се работи за 9-годишниот М.Ј. и неговиот 10-годишнен брат Д.Ј. кои прават хаос во Нови Сад, пренесе Курир.рс.

Малолетниците последен пат биле приведенио пред неколку денови кога со нож си го нападнале својот 11-годишен другар. Браќата се познати по кражби, тепачки, насилства, предизвикување општа опасност, измами...Буквално нема нешто што не направиле!

Со оглед на нивната возраст браќата сега не моажт да одат во затвор, но се во институција која ќе се грижи за нивното однесување.

 

27.12.2013 - 10:13
Фото: 
Канал5

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега