Пролет во јужниот дел на Македонија, Скопје мрзне - еве ги моменталните температури низ земјава

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

+9

Струга

+1

Кочани

  +5

Страцин

+3

Ресен

+3

Делчево

+5

Куманово

-3

Крушево

+4

Смојмирово

+11

Маџари

-2

Кичево

+2

Струмица

+3

Тетово

-3

М.Брод

-3

Велес

-1

П.Шапка

+3

Буково

+4

Неготино

+7

Гостивар

+3

Ѓавато

/

Д. Капија

0

Стража                       

+3

Плетвар

+7

Удово

+5

Маврово

+4

Пресека

/

Гевгелија

+11

Дебар

+

Железнец

+3

Кула

+1

Битола

+2

Штип

0

Петровец

-1

Прилеп

+3

Сарамзалино

+4

 

 

Охрид

+4

Павлешенци

+7

 

 

 

 

22.12.2013 - 11:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега