Крадец испразни уште една гостиварска куќа

 

Засега непознат крадец провалил во домот на гостиварчанец и украл златен накит вреден од пет до седум илјади евра.

Како што информираат од полицијата, крадецот насилно влегол во куќата на 39 годишниот Р.Ш. во гостиварско Дебреше, ги пребарал собите и си заминал со златниот накит.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

 

19.12.2013 - 11:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега