Силно невреме ја зафати јужна Грција

Силно невреме го зафати полуостровот Пелопонес во јужна Грција. Повеќето улици и катовите кои се наоѓаат на приземје во градот Аргос се под вода, откако две реки се излејаа од своите корита. 

Силниот ветер искорна повеќе дрва во регионот на градот Патра. Затворено е и пристаништето во Патра, но мостот Рио Антирио е отворен за сообраќај. 

02.12.2013 - 11:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега