Горел во пожар речиси 6 минути и преживеал

33-годишниот каскадер Џо Твитлинг влезе во Гинис за надолго горење, по што неговата сопруга го запалила.

Пожарот горел цели пет минути и 41 секунда, за соборувањето на рекордот многу му помогнала сопругата Јулија како што Џо кажува „ Секогаш умеела добро да го распали“.

Каскадерот  го собори рекордот во „ најдолго горење на целото тело, без употреба на киселина“, кој до тогаш го држеше Џејсон Џуменико, кој горел 5 минути и 25 секунди.

 

25.11.2013 - 16:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега