Поднесе оставка словенечкиот министер за здравство

Словенечкиот министер за здравство Томаж Гантар си поднесе оставка , а како причини ги наведе големите разлики во коалициската влада за здравствени реформи.

Тој потсети дека оставката ја најавил пред шест месеци во случај да не може да ја спроведе здравствената реформа.

Томаж Гантар е член на Демократската партија на пензионери. Партијата наведе дека нема да инсистира новиот мминистер да биде од нивните редови

25.11.2013 - 15:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега