Изложени коските на Свети Петар

За време на мисата на папата Франсис на плоштадот Свети Петар вчера  беа изложени за прв пат во историјата коските кои наводно се на Свети Петар.

Папата прво се молел а потоа клекнал пред реликвијата. Коските на Свети Петар се пронајдени после Втората Светска Војна, по базилката Свети Петар.

 

 

 

 

25.11.2013 - 12:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега