Доказ дека чудата постојат - мртво бебе се разбудило на својот погреб

Уште едно Божјо чудо се случи во светот. Бебе во Кина кое  било прогласено за мртво се разбудило на својот погреб.

Бебето имало сериозни деформитети и неговите родители одлучиле да се прекине медицинската терапија што му била препишана.

Откако бебто требало да биде погребано работниците слушнале силен вресок. 

Како што пренесува Скај бебето кое погрешка било поргласено за мртво е сеуште во критична состојба.

25.11.2013 - 11:53

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега