Миг Џегер ќе стане прадедо

Рокерот Мик Џегер ќе стане прадедо, пренесеоа француските медиуми. 

Внуката на рокерот , Асизи, која има 21 година, на почетокот на следната година ќе го роди своето прво дете, соопшти мајка и Џејд, ќерката на Џегер.

-Да, на 42 години ќе станам баба, изјави Џејд.

 

 

25.11.2013 - 10:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега